Magazín

1.máj lásky čas

Zima je za námi, už žádné huňaté svetry a péřové bundy nebo kabáty, jen trička, kraťasy, sukně a lehké svetříky. Jarní pohoda je tady. A jaro je neodmyslitelně spjato s láskou. 1. máj je toho dokladem.

1.máj lásky čas

Mnoho lidí v České republice odmítá slavit svátek svatého Valentýna s tím, že jde o importovaný nesmysl a že oni si raději na ten pravý svátek lásky chvilku počkají. A  první máj, lásky čas se už nezadržitelně blíží. A oslavit ho mohou i ti, co už si to jednou střihli na svatého Valentýna. Lásky přece není nikdy dost, tak proč ne?

„Byl pozdní večer – první máj, večerní máj – byl lásky čas“… říká Karel Hynek Mácha a notuje si s ním celé Česko. Láska, Mácha, 1.máj, líbání pod třešní… prostě to v nás všech je. Ale kde se třeba taková tradice líbání pod rozkvetlou třešní vzala, to netuší ani lidé, kteří se tradicemi zabývají hlouběji. Jasné je, že jde o tradici poměrně novou, už pro to, že takové líbání na veřejnosti by ještě v 19. století dvojici jen tak neprošlo. Bylo to nemravné a vůbec obecně nepřijatelné. Dnes už nás ale tak přísné mravy nesvazují a tak si polibek pod třešní můžeme v klidu užít.

A co takový polibek dívce zajistí? Políbená dívka tzv. neuschne a bude se těšit kráse a přitažlivosti celý následující rok.
Pánové, pokud chcete k polibku pod rozkvetlou štěstí přidat ještě něco jiného, pak pro Vás máme následující typy. Věnujte své milé šperk, který dýchá jarem.

Doré A27-567 - zlatý prsten Nia Bianco - prsten s brilianty Spirit White - prsten s akvamaríny

Présence A13-631 - zlatý prsten Doré A27-378 - zlatý prsten Présence A25-627 - zlatý prsten

Doré A27-646 - zlaté náušnice Nia Bianco II - náušnice s brilianty Spirit White II  - náušnice s akvamaríny

Sanie Alba I - zlatý přívěsek tvaru květiny Spirit White I - přívěsek s akvamaríny Nia Bianco I - přívěsek s brilianty

Presénce A00-266 - zlatý přívěsek Presénce A20-952 - zlatý přívěsek Présence A00-130 - zlatý přívěsek

Článek přečten: 2498×
 
Nejnovější články
Společenské šaty na svatbu pro svatební matky 21.5.2013 Společenské šaty na svatbu pro svatební matky
Jaké šaty si na svatbu obleče nevěsta je asi všem jasné. Svatebních salónů je v každém městě nepřeberné množství. Horší to je ale s šatama pro matku nevěsty nebo ženicha nebo pro svatební hosty. Jaké ...
Šperk jako dárek pro třídního profesora 29.4.2013 Šperk jako dárek pro třídního profesora
Blíží se květen, plesová sezóna je za námi, a studenti už zážitky z maturitního plesu pomalu vstřebali. Vzpomínky na velkou událost jim připomíná jejich maturitní šerpa s podpisy spolužáků.
Tipy na třpytivý dárek ke svátku svatého Valentýna! 7.1.2013 Tipy na třpytivý dárek ke svátku svatého Valentýna!
Ještě jsme se nevzpamatovali z Vánoc a už tu máme další svátek. Svátek lásky - Svatý Valentýn. Nechte se inspirovat tipem na krásný dárek!